Google Pixel 5 XL kamerası ile dikkat çekecek

Google Pixel 5 XL kamerası ile dikkat çekecek

Google, Ekim ayında düzenleyeceği etkinlikte karşımıza yeni amiral gemisi modeli ile çıkacak. Pixel 5 ve 5 XL olarak isimlendirilecek olan bu modeller hakkında bugün ilk sızıntılar gelmeye başladı.

Bildiğiniz gibi ilk Pixel’de tek kamera kurulumu yer alıyordu. Serinin dördüncü telefonuna kadar tek kameraya yer veren Google, portre efekti için yazılımsal bir araç kullanıyordu.


Ancak Android dünyasında kamera kurulumlarının orta segmentte bile dörtlü olmaya başlamasının ardından Google da hamle yapmış ve çift kamera ile 2019’un sonunda karşımıza çıkmıştı. Şimdi ise Google’ın 2020’nin sonunda tanıtacağı modelde üçlü kamera kurulumuna yer vereceği render görseli ile ortaya çıktı.


Google alıştığımız kamera konumlandırmasından farklı olarak, arka kameraları telefonun orta üst bölümüne konumlandırılacak. Bu kameraların geniş açılı + ultra geniş açılı + telefoto veya derinlik sensörü şeklinde konumlandırılacağı söyleniyor.


Gücünü 2020 yılı amiral gemisi modellerinde görmeye alışkın olduğumuz Qualcomm’un Snapdragon 865 yonga setinden alacak olan bu modelde 8 GB RAM’in kullanılacağını düşünüyoruz.


Google’ın sırf şov olsun diye 12 GB RAM’e yer vermesine gerek yok. Çünkü bu modeller saf kan Android ile çalıştığı için sistemi sürekli yoran 3. parti yazılımları barındırmıyor.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS