Google Pixel 7 ailesinden dört farklı model görüldü

Google Pixel 7 ailesinden dört farklı model görüldü

Google Pixel 7 ailesinden dört farklı model görüldü

Google, Pixel 7 serisi akıllı telefonların bu yıl içinde piyasaya sürüleceği şirket tarafından açıklanmış durumda. Ancak telefonların çıkışı için henüz resmi bir tarih verilmedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Aynı şekilde kaç farklı modelin satışa sunulacağı hakkında da net bir bilgi paylaşılmadı. Neyse ki gelen sızıntılar sayesinde bu iki soru da büyük ölçüde cevap buldu. Geçtiğimiz günlerde sızdırılan bilgiler, Pixel 7’nin çok büyük ihtimalle 13 Ekim’de piyasaya sürüleceğini ortaya çıkardı.

Google Pixel 7’nin çıkış tarihinin büyük ölçüde netlik kazanmasının ardından bu kez de telefonun kaç farklı alternatifle geldiği konusu büyük ölçüde belli oldu. Çünkü Google’ın dört farklı Pixel 7 modeli için sertifika almaya başladığı görüldü..

Dört farklı Google Pixel 7 modeli FCC’den sertifika alırken görülmüş olsa da bu durum birbirinden çok farklı dört modelin piyasaya sürüleceği anlamına gelmiyor. Çünkü bu modellerin bazıları şebeke özellikleri ile birbirinden ayrılıyor. Modellerden ikisi 6GHz 5G desteğiyle gelirken, diğer ikisinde 6GHz 5G desteği bulunmuyor. 6GHz 5G destekli modellerin Pixel 7 Pro modelleri olduğu tahmin ediliyor. Diğer ikisinin ise standart versiyonun iki farklı alternatifi olduğu düşünülüyor.

Pixel 7 serisi ile birlikte Google akıllı telefonlar Tensor 2 yonga setine geçiş yapacak. Öte yandan Pro modellerinin yeni bir ekran paneli kullanması bekleniyor. Gerçi ekranın boyutu ve yenilenme hızı aynı kalacak. 6.7 inç QHD+ ekranın yenilenme hızı 120 Hz olacak. Standart modelin ekranı ise 6.3 inç olacak.

Daha önce gelen bilgilere bakılırsa Pixel 7 serisi telefonlar, özellikle selfie kameralarıyla oldukça iddialı olacak. Çünkü telefonun selfie kamerasıyla 4K video kaydedebilecek kabiliyette olacağı söyleniyor. Öte yandan hem selfie kamerasında hem de arka kameralarda yapay zeka yazılımındaki geliştirmeler sayesinde daha iyi bir performans sunulacağı belirtiliyor.