Google, Pixel 7 ve 7 Pro için geri sayıma geçti

Google, Pixel 7 ve 7 Pro için geri sayıma geçti

Google, Pixel 7 ve 7 Pro için geri sayıma geçti

Google Pixel 7 ve 7 Pro hakkında bir süredir bazı sızıntılar geliyordu, artık cihazın çıkışına 1 haftadan az bir süre kaldığı için neredeyse tüm bilgiler de gelmiş durumda.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Cihazlar son olarak Android 13 çalıştıran Google oyun konsolu web sitesinde tespit edildi. Liste ayrıca cihazların bazı temel özelliklerini ortaya koyuyor. Ayrıca cihazların daha önce Ebay’da da görüldüğünü hatırlatalım.

Pixel 7 ve 7 Pro, Google oyun konsolu web sitesinde Panther ve Cheetah (Via) kod adıyla göründü. Liste, el cihazlarının kutudan çıktığı haliyle Android 13’te çalışacağını gösteriyor. İki Cortex X1 çekirdeği, iki Cortex A76 çekirdeği ve dört Cortex A55 çekirdeği olan Google Tensor Soc (muhtemelen Tensor G2) ile donatılacaklar. Her iki telefon da ARM Mali G78 GPU ile gelecek.

Ayrıca liste, Google Pixel 7’nin 1080 x 2400 (Full HD+) ekran çözünürlüğüne sahip olacağını ve 7 Pro’nun 1440 x 3120 piksel çözünürlük (QHD+) sunacağını ortaya koyuyor. İlki 8GB RAM ile donatılacak ve ikincisi 12GB RAM’e sahip olacak.

Önceki raporlar , Pro modelinin selefi ile aynı 50MP ana sensör, 12MP ultra geniş lens ve 48MP telefoto sensörden oluşacak üçlü bir arka kamera kurulumuna sahip olacağını gösteriyor. Vanilya modeli de Pixel 6 ile aynı 5OMP Samsung GN1 sensörü ve 12MP Sony IMX381 ultra geniş sensör ile gelecek. Google Pixel 7 ve 7 Pro’nun Pixel 6 serisine kıyasla yalnızca hafif yükseltmeler taşıdığı söyleniyor. Tensor G2 yonga setinin tek büyük değişiklik olduğu bildiriliyor. Ancak yüzde yüz bilgi için yine çıkacağı tarih olan 6 Ekim’i beklememiz gerekecek.