Google Pixel 7a’nın tasarımını gözler önüne serildi

Google Pixel 7a’nın tasarımını gözler önüne serildi

Google Pixel 7a’nın tasarımını gözler önüne serildi

Bildiğiniz gibi Google, yeni amiral gemisi akıllı telefonları Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’yu ekim ayında sürdü. Ancak Google, Pixel 7 serisini henüz tamamlamış değil.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Çünkü bu serinin düşük maliyetli üyesi olan Google Pixel 7a henüz resmi olarak tanıtılmadı. Son dönemde çeşitli sızıntılarla karşımıza çıkan telefonun 2023’ün ilk aylarında resmi olarak tanıtılması bekleniyor.

Biz Google’ın Pixel 7a’yı resmi olarak tanıtmasını beklerken, gelen son sızıntıyla birlikte telefonun tasarımı net bir şekilde görüldü. Telefonun sızdırılan yeni görselleri, Google Pixel 7a’nın tahmin edildiği gibi Pixel 7 ile oldukça benzer bir tasarıma sahip olduğunu gösteriyor.

Pixel 7a teknik özellikleriyle de Pixel 7 ile oldukça benzer olacak. Ancak telefonu daha düşük bir fiyata çekebilmek için bazı özelliklerde düşüş yaşanacak. Tensor G2 yonga setinden güç alacak telefonda düşüş yaşayacak özelliklerin başında arka kameranın gelmesi bekleniyor. Öte yandan ekran konusunda da Pixel 7a, Pixel 7’nin arkasında kalabilir.

Daha önce gelen söylentilere göre telefon FHD+ çözünürlükte bir ekrana sahip olacak. Bu ekranın yenilenme hızı ise 90 Hz olacak. Telefonun arka kamerasında Sony IMX787 ve IMX712 sensörleri kullanması bekleniyor. Ayrıca gelen bilgiler telefonda kablosuz şarj özelliğinin de olacağını gösteriyor.