Google Play Store artık karanlık tema seçeneğine sahip

Google Play Store artık karanlık tema seçeneğine sahip

Karanlık temanın popüler olması ile birlikte hem Google hem Apple hem de Microsoft cephesi bu opsiyonu işletim sistemlerine getirmişti. Gerekli API‘ların sağlanmasından sonra uygulama geliştiricileri de uygulamalarını karanlık tema ile güncellemeye başlamıştı.

Google ise Android’in uygulama mağazası Google Play Store için bu özelliği kullanıma Android 10 ile sunmaya başlamıştı.


Ancak Play Store‘un karanlık tema seçeneği bugüne kadar sadece Android 10 güncellemesini alan telefonlarda kullanılabiliyordu. Google, bugün OTA üzerinden yayınladığı güncelleme ile karanlık tema opsiyonunu tüm Android sürümlerinde kullanılabilir hale getirdi.


Android sürümünüz ne olursa olsun, Play Store’u güncellediğiniz takdirde Ayarlar>Tema bölümünden karanlık veya aydınlık temayı kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Dilerseniz de sistem varsayılan ayarı ne ise uygulanın da onu kullanmasını sağlayabiliyorsunuz.


OTA üzerinden sunulan güncelleme eğer size sunulmadıysa; uygulamanın en güncel APK. sürümünü buradan indirebilirsiniz. Uygulamayı güncelledikten sonra dilediğiniz gibi tema seçeneklerini kullanabilirsiniz.


Google’ın ilerleyen süreçte diğer uygulamalarına da karanlık tema seçeneğini sunması bekleniyor. Şimdilik popüler uygulamalardan karanlık temaya kavuşamayan sadece Facebook kalmış gibi görünüyor. Facebook da 2020’nin yaz aylarına doğru bu opsiyonu tüm kullanıcılarına sunacak. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS