Google Play Store karanlık tema seçeneğine kavuşacak

Google Play Store karanlık tema seçeneğine kavuşacak

Google, Android 10 güncellemesi ile karanlık temaya ne kadar önem verdiğinin sinyallerini vermişti. Sistem arayüzünde karanlık tema için iyileştirmeler yapan Google, diğer uygulamaları için de bu opsiyonu sunacağını açıklamıştı.

Geçtiğimiz haftalarda Gmail‘in Android uygulamasına karanlık tema seçeneğini Ekim ayı içerisinde ekleyeceğini açıklayan Google’ın, Play Store için de planlarının olduğu ortaya çıktı.


Play Store alacağı güncelleme ile karanlık temaya destek verecek. Ancak muhtemelen bu karanlık tema sadece sistem arayüzünde karanlık tema seçeneği olan telefonlarda kullanılabilecek.


Şimdilik karanlık mod hakkında detay vermeyen Google, muhtemelen Eylül sonuna doğru bu tasarımı kullanıma sunacaktır.


Play Store’un beta sürümlerini kullanarak bu yeni tasarımı kullanmaya başlayabilirsiniz. Beta sürümleri aşağıdaki adımları izleyerek Android cihazınıza yükleyebilirsiniz.


Google Play Store 16.5.15 sürümünü buradan indirebilirsiniz. Paylaştığımız APK. dosyalarında hiçbir modifikasyon işlem yapılmadığını belirtelim. İndirdiğiniz Play Store APK. dosyasını yüklerken sorun yaşarsanız; Ayarlar>Güvenlik>Bilinmeyen Kaynaklar bölümünden bilinmeyen kaynaklara izin verebilirsiniz.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS