Google Play Store o güncellemeyi aldı!

Google Play Store o güncellemeyi aldı!

Google Play Store o güncellemeyi aldı!

Uygulamayı bulmak için yerini genellikle tahmin etmeniz ve en iyisini ummanız gerekir. Ancak şimdi, sadece birkaç dokunuş yeterli.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Google, yakın zamanda Android Automotive, Android TV ve Wear OS uygulamaları için önerilerle Play Store ana sayfalarını Android uygulamasına eklediğini söylüyor. “Diğer cihazları” ziyaret edin ve Galaxy Watch 5‘iniz için bir sağlık izleyicisi veya Chromecast’iniz için bir video hizmeti bulabilirsiniz.
Yeni arama filtreleri, sonuçları telefon dışı donanımı destekleyenlerle de sınırlıyor. Hoşunuza giden bir şey bulursanız, onu uzaktan yükleyebilirsiniz.

Google ayrıca, navigasyonu ve uzaktan yükleme gibi özellikleri iyileştirmek için Play Store web sitesini daha önce revize ettiğini de kaydetti.
Hamle, diğer cihazların tablet kullanıcılarına uyum sağlama çabalarını takip ediyor. Bu, uygulamalara küçük bir ekranda göz atmak zorunda kalabilecek Wear OS kullanıcıları için özellikle yararlı. Cihazlarınız için daha fazla uygulama bulabilir ve (Google’ın umduğu gibi) Android ekosistemine bağlı kalma şansınızı artırabilirsiniz.

Zamanlamayı görmezden gelmek de zor. Google, Pixel Watch‘ı 6 Ekim’deki New York City etkinliğinde resmen tanıtacak ve 1080p Chromecast’i yeniledi. Geliştirilmiş uygulama keşfi, favori uygulamalarının mevcut olup olmadığını merak eden müşterilere bu ürünleri satmaya yardımcı olabilir. Ancak üçüncü taraf donanımını tercih ediyorsanız bunları büyük olasılıkla umursamazsınız.