Google Project Ara tablet ile gelebilir!

Google Project Ara tablet ile gelebilir!

Modüle akıllı telefon yaklaşık 3 yıllık bir konsept. Çeşitli firmalar bu konularda çalışmalar yürütse de gözler Google’ın projesinde. Google Project Ara, beklenildiği gibi bir akıllı telefon ile karşımıza çıkmadı. Ancak tablet bilgisayar ile karşımıza çıkabilir.

Modüler telefon konusunda şimdilik sektörde bazı engeller var. Mevcut üretim teknolojileriyle cihazları istenildiği kadar inceltmek mümkün almıyor. Dolayısıyla proje süreci uzuyor. Ancak bu süreci hızlandırmak adına ilk ürün bir tablet bilgisayar olabilir. GFXBench, Google Project Ara tablet modelini ağırladı.GFXBench’in internet sitesinde “Google Project Ara (A8A01)” şeklinde bir ürün listelendi. Ürünün teknik özelliklerine baktığımızda, bir tablet olduğunu anlayabiliyoruz. Çünkü ekranı 13.8 inç. Alışık olmadığımız ölçüde büyük olan bu ekran 1920 x 1080 piksel yani Full HD çözünürlük sunuyor.


Android 6.0 Marshmallow’dan güç alacağı düşünülen Project Ara tablet içerisinde Snapdragon 810 yongasını barındırıyor. 3 GB RAM, Adreno 430 GPU, VGA arka kamera ve 5 MP ön kamera gibi detaylar görülüyor. Cihaz GPS ve NFC gibi özelliklere de sahip dolayısıyla gelişmiş bir tablet gibi duruyor. Henüz Google tarafından resmen onaylanmamış olsa da artık bu cihazı piyasaya çıkması beklenen ürünler listesine alabiliriz. Mayıs ayında düzenlenecek olan Google I/O 2016’da ürün duyurulabilir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS