Google, Samsung’a yardım edecek

Google, Samsung’a yardım edecek

Dünyanın en popüler mobil işletim sistemi Android, bugün hayatımızın her alanında. Akıllı telefon sektöründe ise üreticilerin arayüzleri ile karşımızda. Android’li cihazların üretimi konusunda dünya devi olan Samsung, cihazlarını geliştirebilmek adına Google ile el sıkışacak. Konu: TouchWiz.

TouchWiz arayüzü bugün en çok kullanılan arayüzlerden bir tanesi. Uzun zamandır Samsung tarafından geliştirilen bu arayüz, kullanıcılara bazı kolaylıklar sağlasa da aslında işin arkaplanında oldukça hantal bir kullanıcı arayüzü. Hataları, pil tüketimi ve telefonu yavaşlatması gibi sorunlar bugün çoğu Samsung kullanıcısının sorunu. Şimdi Google bu işe el atmaya hazırlanıyor.


İddia Samsung’a yakın kaynaklara ait. Söylenene göre Google, TouchWiz arayüzünün geliştirilmesi için Samsung’a yardım edecek. Bu yardımdan Samsung ve Google da karlı çıkacak. Samsung karlı çıkacak çünkü kullanıcıların telefonları hızlanacak ve pil ömürleri artacak. Google ile en yaygın Android arayüzünün TouchWiz olması sebebiyle kazacak. Çünkü bazı söylentilere göre Google, TouchWiz arayüzünün Android’in imajını olumsuz yönde etkilediğini düşünüyor.


Eğer böyle bir anlaşma gerçekleştirilse bu aynı zamanda Samsung kullanıcıların daha hızlı güncelleme alabileceği anlamına da gelebilir. Google standartlarına daha uygun bir arayüz, yeni güncellemeleri daha kolay adapte etmeye zemin hazırlayabilir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS