Google, Sevgililer Günü özel doodle'ı ile 14 Şubat’ı unutmadı

Google, Sevgililer Günü özel doodle'ı ile 14 Şubat’ı unutmadı

14 Şubat Sevgililer Günü vesilesiyle doodle hazırlayan arama motoru devi Google kullanıcılarına yine sürpriz yaptı. Dönem dönem önemli günleri, olayları ya da kişileri hatırlatmak amacıyla doodle hazırlayan Google bu kez 14 Şubat’a özel bir içerik hazırladı.

14 Şubat’ta Google’ı kullanmak isteyen kullanıcılar arama motoru devinin hazırladığı doodle ile karşılaştı. Hemen her sene 14 Şubat’a özel içerik paylaşan Google’ın bu yılki figürü ise hayvanlar üzerinden geldi.

SEVGİLİLER GÜNÜ TARİHÇESİ NEDİR?

Bir ritüel olarak her yıl 14 Şubat tarihinde kutlanan Sevgililer Günü, Milattan Sonra III. yüzyıla dayanmaktadır. Rivayete göre İmparator 2. Claudius Roma’yı kendi katı kuralları ile zalimce yöneten bir hükümdardı.

SEVGİLİLER GÜNÜ MESAJLARI İÇİN TIKLAYINIZ…

Onun için en büyük problem ordusunda savaşacak asker bulamamaktı. Ona göre bu durumun tek sebebi Romalı erkeklerin aşklarını ve ailelerini bırakmak istememeleriydi. İşte bu yüzden Claudias, Roma’daki tüm nişan ve evlilikleri kaldırdı. Aziz Valentina ise Cladudius’un hükümdarlığı zamanında Roma’da yaşayan bir papazdı. Aziz Valentina kendisi gibi papaz olan Aziz Marius ile birlikte Claudias’un yasağına rağmen gizlice çiftleri evlendirmeye devam etti. Ancak imparator bu durumu bir süre sonra öğrendi. Aziz Valentine, insanları evlendirmeye devam ettiği için tutuklandı ve yaptıklarının cezası olarak sopa ile dövülerek öldürüldü. Valentina Milattan sonra 270 yılının 14 Şubat'ında da Hıristiyan şehitliğine gömüldü.

SEVGİLİLER GÜNÜ HEDİYE FİKİRLERİ İÇİN TIKLAYINIZ…

O gün itibariyle Sevgililer Günü'nün kutlandığı ifade edilmektedir. Sevgililer günü, normal bir hediye alıp vermekten daha çok, partnerler arasında romantik bir paylaşım ve sevginin geleceğine ilişkin bir yatırım olarak da kabul edilmektedir.

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS