Son Dakika

Google Stadia için ciddi bir hamle yapmaya hazırlanıyor

A A

17.02.2021 - 09:49 | Haber Kaynağı: Donanım Günlüğü

Sızdırılan bilgilere göre bu yıl Stadia’ya 100’den fazla oyun gelecek.

Google Stadia için ciddi bir hamle yapmaya hazırlanıyor

Google bulut tabanlı oyun servisi Stadia için önemli bir yatırıma daha imza atmaya hazırlanıyor. Sızdırılan son raporlara göre Google önümüzdeki dönemde Stadia için 100’den fazla oyun planlaması yapıyor. Üstelik bu yapımların hepsi 2021 yılında oyun severlerin beğenisine sunulacak.

Şu aralar bulut tabanlı oyun servislerinde önemli bir rekabet söz konusu. Bir yandan Stadia, bir yandan GeForce Now, bir yandan da xCloud önemli hamleler gerçekleştiriyor. Bu yarışa muhtemelen yeni isimler de dahil olacaktır.

Peki Google Stadia tam olarak ne demek? Dilerseniz bu soruya da aşağıdan yanıt bulabilirsiniz.

Genel olarak oyun oynamak için güçlü bir konsol olmazsa olmazlar arasında yer alır. En azından bu durum şimdilik böyle. Şimdilik böyle diyoruz çünkü Google’ın yeni oyun servisi Stadia, sektörde köklü değişikliklere neden olabilir. Nasıl mı? Dilerseniz bu soruya yanıt vermeden önce Google Stadia nedir sorusunu yanıtlayalım.

Stadia, basit bir stream oyun servisi. Yani oyunları, dilediğiniz cihazla bulut üzerinden oynamanıza imkan sağlayan bir sistem.

Google’ın bu servisi sayesinde, elinizde çok güçlü bir cihaz olmasa bile muazzam grafiklere sahip oyunları rahatlıkla oynayabileceksiniz. Yani Google Stadia ile güçlü konsol ihtiyacı tamamen tarihe karışacak.