Google Takvim için akıllı öneriler

Google Takvim için akıllı öneriler

Google’ın önemli servislerinden biri olan Takvim, iOS ve Android uygulamalarıyla birlikte güncellendi. Uzun zamandır güncelleme almayan uygulama artık daha iddialı.

Yeni uygulamaları iOS için App Store’da, Android için ise Google Play Store’da ücretsiz olarak bulabilirsiniz. Yenilikler Google App Update isimli resmi blog sayfasında duyuruldu.


İlk olarak Google Takvim uygulamasının 30 yeni dil desteğine kavuştuğunu belirtelim. Yeni güncelleme ise 30 yeni dil ile Google Takvim uygulaması kullanılabiliyor. Yeni eklenen dil destekleri arasında Türkçe de bulunuyor. Türkçe dil desteğiyle birlikte getirilen özellik ise daha fazla heyecan verici.Akıllı Öneriler (Smart Suggestions) olarak adlandırılan özellik ile, Takvim uygulamasına yeni bir etkinlik eklemek istediğiniz, uygulama size henüz yazmayı bitirmeden öneriler sunuyor. Bunu tıpkı Google arama sayfasındaki önerilere benzetebilirsiniz. Örneğin “F” yazdığınızda henüz yazımı tamamlamadan “Futbol, Fizik tedavi, Film gecesi, Faturaları öde” şeklinde bir öneriler sunuluyor. Bu son derece pratiklik kazandıracak bir yenilik olmuş.


HTC One M10’da nasıl yenilikler bekleniyor?


Yeni bir etkinlik girerken bu etkinlikle ilgili kişileri de belirtebiliyorsunuz. Ancak merak etmeyin, eklediğiniz kişilere davetiye veya bildirim gitmiyor. Sadece ihtiyaç duyduğunuzda hızlıca ulaşmak ve hatırlamak için yardımcı oluyor. Benzer şekilde konum da atamak mümkün.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS