Google tekelciliği önleyecek

Google tekelciliği önleyecek

Google haber servisleri önemli bir değişiklik ile karşı karşıya. Haberlerin orijinal kaynağından olduğunu veya alıntı olduğunu anlayabilen Google bazı algoritma değişiklikleri gerçekleştirecek.

Bütün internet siteleri Google tarafından yapılan arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak için elinden gelen bütün çabayı gösteriyor. Her ne kadar Google kurallarına uysalar bile üst sıralara tırmanmak gerçekten de ciddi bir özveri istiyor. Özellikle de haber siteleri bu konuda en zorlu rakipleri bir arada bulunduruyor. Google yeni bir algoritma ile rekabeti yeniden şekillendirecek.


Herhangi bir haber, yerel gazetede yayınlansa bile pek önemsenmiyor. En büyük gazetelerin ve haber sitelerinin yerel haberi yayınlaması ile birlikte üst sıralara geçmesi son derece kolay oluyordu. Ancak yerel haber kuruluşları bu konuda biraz dezavantajlıydı.


Google yeni algoritmaları sayesinde bu haksızlığa bir son verebilecek. İnternet sitelerinden hangisinin haberleri ilk yaparak öne çıktığı artık önemli olmayacak. Ya da büyük haber kuruluşlarının yüksek trafik alan internet siteleri Google tarafından pek önemsenmeyecek. Şirket okuyucuların yardımıyla 10 binden fazla kişinin derecelendirmesini kabul edecek. Bunlar içerisinde bir puanlama yapılacak.


Son olarak şirket orijinal haber kaynağı neredeyse onu daha ön sıralara yerleştirecek. Böylece orijinal içeriklerin çok daha fazla teşvik edilmesi sağlanacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS