Google Translate Play Store’da yerini aldı

Google Translate Play Store’da yerini aldı

Çeviri konusunda rakiplerine taş çıkaran Google Translate şimdi de Android’in uygulama mağazası olan Play Store’a geldi.

Play Store 14.5.52 güncellemesi ile artık Google Translate özelliği resmi olarak Play Store’da kullanılabiliyor. Peki, çeviri özelliği Play Store’da nasıl kullanılıyor?


Bildiğiniz gibi Play Store’da yer alan uygulam ve oyunların çoğu İngilizce dil seçeneğinde açıklamalar sunuyor. Bazı geliştiriciler yerelleştirme yapsa da çoğu uygulamada bu özellik maalesef ki yer almıyor. Play Store 14.5.52 güncellemesi ile artık Play Store’daki uygulamaların açıklamalarını kendi dilinize çevirebileceksiniz.


Google Translate’in çeviri konusunda artık seviye atladığını söyleyebilirim. Özellikle düzgün bir dille yazılan metinler, Türkçe’ye neredeyse birebir çevriliyor. İlerleyen yıllarda çevirmenlik mesleğini tarihe gömeceğinden emin olduğum Google Translate’in Play Store’a da gelmesi oldukça sevindirici.


Bundan bir sonraki adım muhtemelen uygulamalara direkt olarak Google Translate’in eklenmesi olacak. Bu sayede yabancı dildeki uygulamaları Türkçe’ye çevirebileceksiniz. 


Ancak bu özelliğin henüz ne zaman kullanıma sunulacağını kestiremiyoruz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS