Google, Windows 10 Mobil’a çıkartma yapacak

Google, Windows 10 Mobil’a çıkartma yapacak

Aylardır beklenen tarih geldi. Microsoft, bu akşam New York’ta düzenleyeceği bir etkinlikte yeni Lumia cihazlarını, Surface Pro 4 tabletini, Windows 10 Mobil sürümünü ve Microsoft Band 2 isimli giyilebilir teknoloji ürününü duyuracak. İddialara göre etkinlikte Google da sahne alacak.

Geçtiğimiz ay düzenlenen Apple’ın etkinliğinde Microsoft’un sahneye çıkarak iPad Pro üzerinde kendi uygulamalarını tanıtması dikkat çekmişti. Benzer bir durum şimdi Microsoft için söz konusu olacak. Dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemine sahip Google, iddiaya göre Microsoft’un etkinliğinde sahneye çıkarak, Windows 10 Mobil için geliştirdiği mobil uygulamaları duyuracak.


Aslında Google Windows 10 Mobil için yeni bir uygulama geliştirmedi. Android ve iOS platformlarında olan uygulamalarına Windows 10 Mobil desteği sunacak. Böylelikle Microsoft’un mobil uygulama marketinde Google, iddialı bir rakip olacak. Beklenen


Yaklaşık 10 adet Google servisinin Windows 10 Mobil için hazırladığı tahmin ediliyor. Bu uygulamalar ile Google, Windows 10 Mobil sürümünde rakiplerine göre bir üstünlük sağlamayı hedefleyecek. Microsoft’un Outlook isimli e-posta istemcisini iOS’da pazarladığı gibi Google da kendi uygulamalarını Microsoft’un can damarında pazarlayacak. Tabii bu gelişme Microsoft için kötü bir durum gibi görünebilir. Ancak yeni Lumia modelleri satışa çıktığında, Google tarafından desteklenmesi, kullanıcıların satın alma kararını olumlu yönde etkileyebilir.


Beklenen Google uygulamaları şu şekilde;


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS