Google, Workspace for Education özelliğini güncelledi

Google, Workspace for Education özelliğini güncelledi

Google, Workspace for Education özelliğini güncelledi

Birçok öğrenci yüz yüze derslere geri döndü. Ancak bu durum Google için bir problem değil. Şirket çevrimiçi eğitimi daha uygulanabilir hale getirmek için yeni özellik sunuyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Şirket, Classroom ve Workspace for Education’ı hem öğretmenler hem de öğrenciler için hayatı iyileştiren bir dizi özellikle güncelledi. Örneğin, Workspace’te artık Meet aramalarını doğrudan Google Dokümanlar’a otomatik olarak dönüştürebilirsiniz. Ayrıca Meet oturumlarında anketler ve Soru-Cevap oturumları düzenleyebilir, herkese açık etkinlikleri YouTube’da canlı yayınlayabilir ve öğrencilerinizi gözden kaybetmeden sınıf sunumlarını yönetmek için resim içinde resim özelliğini kullanabilirsiniz.

Bu arada Classroom’u kullanan öğretmenler, işlevselliği Google’ın sunabileceğinin ötesine taşıyan, önceden yalnızca beta sürümünde olan eklenti desteğine erişebilir. Ödevleri otomatik olarak bütünleştirmek ve not vermek için bir EdPuzzle eklentisi edinebilirsiniz. Bir Pear Deck uzantısı ise Pear Deck kitaplığındaki dersleri kullanarak ödevler oluşturabilir. Classroom güncellemeleri ayrıca derslere Youtube videoları eklemeyi, notları dışa aktarmayı ve e-posta bildirimleri aracılığıyla güncellemeleri almayı kolaylaştıracak. 2022’de daha sonra yapılacak bir güncelleme, öğretmenlerin Gmail bildirimlerinden öğrencilere doğrudan yanıt vermesini sağlayacak.

Google, Birlikte Okuma uygulamasına erişimi de genişletiyor. Önümüzdeki ay yeni bir web sürümü için bir beta yayınlanıyor, bu nedenle öğrencilerin okuryazarlık becerilerini geliştirirken daha çok seçeneği olacak. Duyurular, iyileştirilmiş yayın ve Figma gibi eğitim uygulamalarının optimize edilmesini içeren Chrome OS güncellemeleriyle birlikte gelecek.