Google, Workspace’e güç katacak güncellemeler yayınladı

Google, Workspace’e güç katacak güncellemeler yayınladı

Google, Workspace’e güç katacak güncellemeler yayınladı

Yakında, bir Google Meet görüşmesine katıldığınızda veya bir Dokümanlar, E-Tablolar veya Slaytlar dosyasından sunum yapmaya başladığınızda, bu dosyayı toplantının sohbet paneli aracılığıyla diğer katılımcılarla paylaşmanın daha kolay bir yolunu bulacaksınız.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Çağrıdaki herkese dosyaya erişim verebilir veya katılımcıları seçmekle sınırlayabilirsiniz. Görüşme sırasında hepiniz belge, elektronik tablo veya sunum üzerinde işbirliği yapabileceksiniz.

Google, web’de e-posta hizmetini kullandığınızda arama sonuçlarını iyileştirmek için son Gmail arama etkinliğinizi dikkate alacağını söylüyor. Şirket, bunun Gmail arama sonuçlarınızı daha alakalı ve bağlamsal hale getireceğini söylüyor. Son olarak, E-Tablolar’a giden yolda, kullanıcıların pivot tablo düzenleyici yan panelini yeniden boyutlandırmasını sağlayacak bir özellik var. Bu, bazı pivot tablo sütunlarının veya alanlarının adları çok uzun olduğunda ve tüm metni görmek istediğinizde yararlı olacaktır.

Google, bu güncellemelerin önümüzdeki 15 iş günü içinde tüm Workspace ve G Suite kullanıcılarına sunulacağını söylüyor. Şirket kısa bir süre önce, depolama miktarını 15 GB’tan 1 TB’a yükselterek Workspace bireysel planına hoş geldiniz yükseltmesini kullanıcılara hiçbir ek ücret ödemeden duyurdu. Daha fazla güncelleme ve detay sunarak kullanıcılarına daha gelişmiş özellikler sunmayı hedefleyen şirket bu kapsamda durmadan devam edecek diyebiliriz. Kullanıcı deneyimini geliştirmeyi hedefleyen şirket daha çok güncelleme üzerinde çalışıyor.