Google yepyeni bir işletim sistemi ile karşımıza çıkacak

Google yepyeni bir işletim sistemi ile karşımıza çıkacak

Google, Android veya Chrome OS ile bağlantısı bulunmayan yepyeni bir işletim sistemi geliştiriyor. Bu işletim sisteminin eşyaların interneti için hazırlandığı ama farklı ürünlerde de kullanılabileceği söyleniyor.

Amerikalı teknoloji devi Google, şimdiden iki tane işletim sistemine sahip: Android ve Chrome OS. Ancak şirket bunlarla da yetinmiyor. Gelen yeni haberlere göre şirket, Android veya Chrome OS ile ilişkisi olmayan yepyeni bir işletim sistemi geliştiriyor. Üstelik şirket bu yeni işletim sistemini kullanırken Linux’u da kullanmıyor. Yani bu yeni işletim sistemi tamamen özgün olacak.


Google’ın yeni işletim sistemi şimdilik Fuchsia projesi olarak biliniyor. Fuchsia hakkında şimdilik pek birşey bilinmiyor. Ancak işletim sistemi için kullanılan altyapıya bakılarak bu yeni işletim sisteminin eşyaların interneti (internet of things) ile alakalı olacağı söyleniyor. OnHub ve Google Home gibi eşyaların interneti hizmetlerine sahip Amerikalı internet devinin bu yeni işletim sistemi bu ve benzeri ürünleri için kullanacağı söyleniyor.


Ancak yeni işletim sisteminin kullanım alanları bunlarla sınırlı olmayabilir. Fuchsia’nın ayrıca masaüstü bilgisayarlarda, laptolarda ve hatta bazı akıllı telefonlarda da kullanılabileceği gelen söylentiler arasında.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS