Son Dakika

Google'dan 1 Nisan kararı

A A

31.03.2020 - 10:00 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: Ali Yavuz Şahin

Nisan ayının gelmesi ile birlikte gözler 1 Nisan şakalarına çevrilmiş durumda. Bu süreçte birçok şirket şakaları ile kullanıcılarının karşısına çıkardı. Ancak bu yıl, dünyanın COVID-19 salgını ile savaşmasından dolayı bu gelenek bozulacak.

Google'dan 1 Nisan kararı

Koronavirüsün patlak vermesi ve mevcut durum nedeniyle Google 1 Nisan şakası yapmayacağını açıkladı

Google’ın şu anda en yüksek hedefinin insanlara yardımcı olmak olduğu ve insanları 2021 yılındaki Nisan şakalarını görebilmeleri için çalıştığı söyleniyor. Yani bu yıl firmadan Nisan şakaları hiç bir şekilde gelmeyecek.

COVID-19 ile toplamda 800 milyon dolarlık bağış yapan Google’ın COVID-19 hakkında ne kadar titiz davrandığı ortada. Böyle bir ortamda şaka yapılmaz. Umarız diğer firmalar da Nisan şakalarını pas geçer.

Siz değerli takipçilerimize tavsiyemiz; coronavirus’e yakalandım ve ben de virüs var sana da bulaştırdım diye lütfen kimseye şaka yapmayın.

Google’ın Nisan şakaları hakkında yaptığı açıklamaya aşağıdan ulaşabilirsiniz;

“Google olarak, COVID-19 salgınıyla mücadele eden herkese bu geleneği bozmaya davet ediyoruz. Şu andaki tek hedefimiz insanlara yardımcı olmaktır. Merkezileştirilmiş April Fool’un (Nisan Şakaları) çalışmalarını durdurduk. Ancak ekipler içinde bilmediğimiz daha küçük projeler olabileceğini fark ettik. Lütfen bu girişimleri de ortadan kaldırın ve ekiplerinizin planladığı tüm şakaları iptal ettiğinden emin olun.”