Google'ın amiral gemisi ortaya çıktı

Google'ın amiral gemisi ortaya çıktı

Teknoloji ve yazılım sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Google, şu aralar yeni amiral gemisi modeli üzerine yoğunlaşmış durumda. Önümüzdeki dönemde gerçekleşecek olan I/O etkinliğinde tanıtılması beklenilen Pixel 2 ve Pixel XL 2 tüm hatlarıyla ortaya çıktı.

Akıllı telefonlar için kılıf üretimi yapan dünyaca ünlü Olixar, farkında olmadan Pixel 2 tasarımını tüm hatlarıyla gözler önüne serdi. Olixar tarafından sızdırılan Pixel 2 ve Pixel XL 2 görsellerine aşağıdan göz atabilirsiniz.

Ekran Resmi 2017-08-02 17.32.17

Sızdırılan görüntülere hızlıca bir göz attığımızda, Google’ın da diğer akıllı telefon üreticileri gibi, ince çerçevesiz bir tasarıma yöneldiğini görüyoruz. Hatta Pixel 2’nin tasarım çizgisi olarak iPhone 8 için sızdırılan taslakları andırdığını da söylemek mümkün.

Sızdırılan görüntülerde dikkat çeken diğer detay ise Pixel 2’de 3.5mm kulaklık girişinin yer almaması. Oysa daha önce sızdırılan bazı raporlarda, Google’ın 3.5mm kulaklık girişinden vazgeçmeyeceği belirtilmişti. Öyle görünüyor ki, Pixel 2 kullanıcıları da artık kablosuz kulaklıklar tercih etmek zorunda kalabilir.

Yeni Pixel modellerinin tasarım olarak son derece hoş göründüğünü söylemek mümkün. En azından hantal çerçevelerin tasarıma dahil edilmemesi isabetli bir karar olmuş.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Pixel modelleri ülkemizde resmi olarak satılmıyor.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS