Google’ın ofis uygulamalarında büyük değişim

Google’ın ofis uygulamalarında büyük değişim

Google, ücretsiz olarak sunduğu ofis yazılımlarını “G Suite” ismi altında toplayarak geliştiriyor.

Google’ın bulut üzerinden çalışan ofis yazılımları, Docs, E-tablolar, Slides, Drive ve Calendar servisleri, artık G Suite ismi altında toplanacak. Ayrıca tüm uygulamalarda artık verimliliği yükseltecek yeni özellikler bulunacak. Bunların ilk göze çarpanı ise “keşfet” sütunu olacak. Yeni keşfet özelliği ile artık bir doküman içinde çalışırken, doküman hakkında yapılacak araştırmalar ve sorgulamalar bu sütun üzerinden gerçekleştirilebilecek. Böylece örneğin, bir dosya içine görsel yerleştirmek istediğinizde bunu keşfet satırından arayıp kolayca bulabileceksiniz.
Slides uygulamasındaki keşfet sütunu ise, kullanıcıya tek tıkla dosyasını şekillendirebileceği temel formatlar sunacak. Böylece sunumları kolayca güzel bir görünüme sokmak mümkün olacak.


Drive uygulamasında ise hızlı erişim özelliği dikkat çekiyor. Bu özellik sayesinde, kullanıcının düzenli kullandığı, sık sık açıp kapadığı dosyalar hemen kolayca ulaşabileceği hızlı erişim sekmesinde yer alacak. Böylece günlük rutin işler sırasında, klasörler arasında gerekli dosyaları aramak için zaman kaybının önüne geçilecek.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS