GoPro görüntüsünü canlı yayına yansıtabilecek!

GoPro görüntüsünü canlı yayına yansıtabilecek!

Twitter tarafından geliştirilen Periscope isimli uygulama, çığır açacak bir yenilik ile karşımıza çıktı. Periscope iOS uygulaması güncellendi ve GoPro desteğine kavuştu. Servis yatay video desteğinden sonra beklenmeyen bir hamle ile karşımıza çıktı.

Periscope isimli canlı yayın uygulaması App Store isimli uygulama marketi üzerinden iOS için güncellendi. Yapılan güncelleme ile artık GoPro kameralar canlı yayın için uyumlu hale geldi. Eğer bir Hero 4 kameranız varsa, Periscope uygulamasına görüntüleri canlı yayın olarak aktarabilirsiniz.GoPro içerisindeki hafıza kartında daha önceden kaydedilmiş görüntülerle yayın yapabileceğiniz gibi o an kameranın görüntüsünü de canlı yayına aktarabiliyorsunuz. Şimdilik sadece GoPro Hero 4 modeli destekleniyor. Ancak önümüzdeki günlerde Hero 3 serisinin de desteklenmesi bekleniyor. İşin asıl üzücü tarafı ise Android tarafında böyle bir yenilik şimdilik beklenmiyor. Yani sadece iPad, iPod ve iPhone cihazlardan bu şekilde yayın yapılabilecek. Yayın yapmayı sevenler için Periscope GoPro desteği önemli bir adım oldu.


Periscope içerisinde GoPro Hero 4 ile canlı yayın yapmak görüntü kalitesini büyük ölçüde artırıyor. Ancak tabii ki hücresel veri bağlantısının büyük önemi var. Eğer yeterli hızın sağlandığı bir bölgedeyseniz harika yayınlar yapabilirsiniz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS