GoPro ile gece çekimi

GoPro ile gece çekimi

Berlin’de düzenlenen IFA 2015 fuarında Knog Qudos isimli ürün dikkat çekenler arasındaydı. GoPro’ya bir aksesuar olarak üretilen Knog Qudos, üzerindeki LED ışıklar ile GoPro aksiyon kamerasını adeta gece çekim kamerasına dönüştürüyor.

İçerisinde yer alan bataryadan güç alan LED lambalar, ciddi bir ışık kaynağı olarak kullanılabiliyor.USB ile şarj edilebilir olan Knog Qudos, 40 metreye kadar suya dayanıklılık vaad ediyor. GoPro’nun su geçirmez kılıfına monte edilebilen aparat aynı zamanda tripod bağlantısına da sahip. 70 ile 400 lümen arasında ayarlanabilir parlaklık seçeneği ile su altında bile kullanılabilen Knog Qudos 4 saat ile 45 dakika arasında tek şarj ile çalışabiliyor. Tam parlaklık yani 400 lümenda 45 dakika çalışabilen ürün, en düşük parlaklık seviyesinde 4 saatin üzerine rahatlıkla çıkabiliyor.


Qudos, doğru renk sıcaklığını 3 farklı LED kaynağı ile sağlayarak video ve fotoğraf çekimlerindeki düşük ışık karşısında önemli bir avantaj sağlıyor. Knog isimli firmanın GoPro haricinde iPhone aparatları da mevcut. Mobil cihazların çekimlerinde ışık kaynağı olarak kullanabileceği aksesuarlar üreten firma, bu alanda dikkat çekici ürünlere sahip. GoPro için yapılan Knog Qudos isimli aksesuar 149 Dolardan satışa çıkarıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS