Gorilla Glass her yerde

Gorilla Glass her yerde

Corning’in akıllı telefonlarla hayatımıza dahil ettiği “Gorilla Glass” camlar, CES 2016’daki gelişmelere bakılırsa buzdolabımızdan, penceremize, arabamızdan, penceremize kadar her yeri istila etmeye başlayacak.

Akıllı telefon ekranlarını, yere düşer düşmez parçalanmaktan kurtaran dayanıklı cam Gorilla Glass‘ın üreticisi Corning, bu standartın hayatımızın her alanına uygulanabileceğini gösteren bir videoyu yaklaşık dört sene önce paylaşmıştı. İsterseniz önce onu bir hatırlayalım.Bu sene CES 2016‘daki standında sunum yapan Corning, 4 sene önce ön gördüğü şeylerin bir çoğunu gerçekleştirebildiğini gösteren bir sunum yaptı. Belki vizyonlarının tamamı şu an için markete sunulacak kadar tatbik edilebilir değil. Fakat, uzmanlık alanı arayüz ve yazılım olan bir şirketle birleştiğinde, Corning’in umduğu şeyler gerçeğe dönebilir. Zaten, CES 2016 fuarında yer alan şirketlerin bir çoğunun da amacı bu; yeni müşteriler kadar yeni iş ortakları bulmak ve bu sayede yeni teknolojiler üretmek.Şimdilik, bir bilim kurgu filminden fırlamış gibi görünen bu konseptlerin çoğuna inanmak için, şüpheciliği bir kenara bırakmanız gerekecek. Fakat günlük kullanımımızın her anında bulunan cep telefonlarına, geri dönülmez biçimde yerleşen Gorilla Glass’ın, ilerleyen günlerde evimizde, arabamızda, beyaz eşyalarımızda ve pencerelerinde olmayacağını düşünmek, biraz karamsarlık olabilir.
Artık mağazaların vitrinlerinde, hem dayanıklı, hem kolay kirlenmeyen hem de sergilenen ürün hakkında fiber optikler aracılığıyla, dokunmatik şekilde bilgi iletebilen Gorilla Glass camlar yer alacak.

Evin en sık kullanılan beyaz eşyalarından biri olan buzdolaplarının dev, dokunmatik ekranları Gorilla Glass’la korunacak.

Eğlence merkezleri, sinemalar, konser sahneleri gibi alanlardaki dev ekranlar Gorilla Glass’ın dayanıklılığına emanet olacak.
Artık otomobilinizin iç panelinde de Gorilla Glass kullanabileceksiniz. Hatta Ford, yeni GT modelinde Gorilla Glass’ı daha hafif olduğu için ön cama dahil etti bile.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS