Son Dakika

Görseller ve linkler artık karakterden sayılmayacak!

A A

18.05.2016 - 11:00 Son Güncelleme:

140 karakter limitiyle dikkat çeken Twitter bu konuda önemli bir adım atmaya hazırlanıyor olabilir. Karakter limiti artmayacak ancak bu limite dahil edilen içerikler artık karakter sayılmayacak.

Görseller ve linkler artık karakterden sayılmayacak!

Dünyanın en popüler ikinci sosyal ağı olan Twitter’da uzun zamandır devam eden karakter polemiğinde önemli bir adım atılmak üzere. İddiaya göre Twitter karakter limitini direkt olarak artırmayacak. Ancak aslında dolaylı olarak bu limit artmış olacak.

Twitter kurulduğundan bu yana yüklenilen görseller ve paylaşılan bağlantılar karakter limitini azaltıyor. Dolayısıyla kullanıcılar bir bağlantı eklerken URL kısaltma servislerini tercih ederek karakter sayısından tasarruf ediyordu.

Geçtiğimiz aylarda kullanıma sunulan anket özelliğinde anket sorusu ve anket seçenekleri de karakter limitinden sayılıyordu. Ancak sonrasında anket şıkları 140 karakter limiti dışında bırakılmıştı.

Şimdi benzer bir durum görseller ve bağlantılar için söz konusu. Bloomberg’in haberine göre Twitter önümüzdeki günlerde yeni bir güncelleme yayınlayacak. Bu güncellemeyle birlikte artık görseller ve paylaşılan bağlantılar 140 karakter limitini etkilemeyecek. Yani ne kadar link ve görsel paylaşılırsa paylaşılsın, 140 karakter sadece yazılan içeriği etkileyecek.

Anonymous davası başladı

Bu sayede 140 karakter limiti artmamış olsa da biraz daha esnemiş olacak. Uzun zamandır iddia edilen bu limitin tamamen kaldırılmasına ilişkin bir adım halen atılmadı. Öte yandan “Direkt Mesaj” özelliğinde 10.000 karaktere kadar yazılabiliyor. Bakalım Twitter iddia edilen bu yeniliği hayata geçirecek mi? Yorumlarınızı bekliyoruz. Sizce böyle bir yenilik gerekiyor mu?