GTA 6 beklediğimizden çok daha farklı olacak

GTA 6 beklediğimizden çok daha farklı olacak

GTA 6 beklediğimizden çok daha farklı olacak

Çok uzun bir süredir GTA 5 piyasada ve henüz yeni seri yani GTA 6 ortaya çıkmadı. Ancak GTA 6 ile ilgili dedikodular sın zamanlarda iyice artmaya başladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Gelen sızıntılara bakıldığında üç önemli detayın öne çıktığı görülüyor. Bunlardan ilki oyunun gerçek bir şehir içerisinde geçeceği yönünde.

Vice City şu anda nasılsa oyun içerisinde de aynen o şekilde görünecek. Hatta bununla ilgili yapay zeka teknolojisinin kullanılması bile düşünülüyor. Çevrimiçi yapıda 1980 ve 1990 yıllarındaki Vice City gösterilemeyecek.

Gelen diğer iddialara göre bu oyunda bir tane kadın oyuncu olacak. Bugüne kadar hep erkek oyunculara yer verildi. Ancak yeni oyunda bir kadın oyuncunun olması bekleniyor. Bir Hacker olan bu kadın karakter özellikle zihinsel bakımdan son derece güçlü olacak.

Rockstar Games bu oyunda oldukça gerçekçi bir tablo çizmeye çalışıyor. Gerçek hayatta elde edilemeyecek deneyimleri oyun içerisinde sunmayı hedefleyen şirket, adeta sanal gerçeklik ortamı yaratacak. Bu kadar olumlu özelliklerden bahsettikten sonra kötü bir haberimiz var. Oyunun çıkış tarihi beklenenden daha geç olacak.

Ortaya çıkan sızıntılara göre bu oyun 2025 yılına kadar büyük bir ihtimalle gelmeyecek. GTA 6 oyunu yüzünden Rockstar Games çalışanlarını fazla yormak istemiyor.