Haier akıllı saat işine girdi

Haier akıllı saat işine girdi

Haier Grubu… Çin merkezli şirket; beyaz eşya, ev gereçleri, klima, buzdolapları, televizyonlar ve akıllı son birkaç ayda satışa sunduğu akıllı telefonlar ile ses getirdi.

Adı sanı pek bilinmeyen marka, en büyük ve iddialı şirketlere 2015 yılında taş çıkartıp, 33 milyar dolar gelir ve 2.50 milyar dolar kar elde etti.


Haier, bu inanılmaz kardan sonra hedefi büyütmeyi amaçlıyor. Huawei’yi örnek alan şirket, şimdi de tüm Android cihazlarla uyumlu ve 6.0 Marsmallow işletim sisteminde çalışabilen akıllı saatleri tanıttı.


2016 Barcelona World Mobile Congress’de tanıtılan cihaz, tüm Çinliler gibi fiyat-performans oranıyla dikkat çekiyor.Haier


Akıllı saatimiz 42 milimetre genişliğinde, 316L sınırında su geçirmez, paslanmaz çelik kasaya sahip. Huawei ile sürekli işbirliği halinde olan Haier, Huawei modellerinin nispeten ucuz ama bir o kadar da kaliteli kopyası gibi gözüküyor. Çinli şirket, erkek ve kadınlara ayrı ayrı özel akıllı saatler üretiyor. Hem çelik, hem slikon, hem de deri kayış opsiyonları mevcut.


Şirketin akıllı saatleri 1.4 inç ekran ve bu ekrana göre, son derece yüksek 400 X 400 çözünürlükle ile silahlandırılmış. Akıllı saat vasıtasıyla, Sağlık, Müzik ve Takvim uygulamaları kullanabiliyor. Ne var ki saat, WiFi veya kızıl ötesi bağlantıya sahip değil. Akıllı telefonunuz veya tabletiniz ile yalnızca  Bluetooth 4.0 sistemi üzerinden iletişim kurulabiliyor.


IP56 su geçirmezlik sertifikasına sahip akıllı bombanın, bahar aylarında tüm dünya ile tanışması bekleniyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS