hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Half-Life yapımcısı Valve, hırsızlık şokuyla karşı karşıya

  Half-Life yapımcısı Valve, hırsızlık şokuyla karşı karşıya
  expand
  KAYNAKEcevit Bıktım

  Steam’in PC oyuncuları için apayrı bir yeri olduğunu söyleyebiliriz. PC tarafındaki dijital oyun satışının çok büyük bir bölümü Steam üzerinden sağlanıyor. Hali hazırda Steam’in sahibi konumunda bulunan Valve de oyun satışlarından kılını bile kıpırdatmadan milyonlarca dolar kazanıyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Zaten yıllardır merakla beklenen Half Life 3’ün bir türlü gelmemesinin temel sebebi de Steam. Valve, Steam gibi bir gelir kaynağı varken, oyun geliştirmekle uğraşıp, zaman kaybetmek istemiyor.

  Fakat HL3 adına hala somut bir adım atılmamış olması, oyun severlerin de canını sıkmış durumda. Yapımcı ekibin takındığı bu tavırdan rahatsız olan birisi geçtiğimiz ay Valve’in ofisine girerek 40.000 dolar değerinde ekipman çalmış. Kimi söylentilere göre çalınanlar arasında HL3’ün geliştirme aşamasındaki demosu da yer alıyor. Elbette bu sürüm pre-alpha aşamasında olduğu için kaplamalar ve diğer detaylandırmalardan yoksun.

  Polis hırsızın kimliğini tespit etmiş ve peşine düşmüş durumda. Kısa süre içerisinde bahse konu suça karışan ismin tutuklanması bekleniyor.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow