hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Halo Infinite ücretsiz olarak geliyor

  Halo Infinite ücretsiz olarak geliyor
  expand
  KAYNAKDonanım Günlüğü

  Oynaması ücretsiz yani F2P tarzı oyunlara bir yenisi daha ekleniyor. Halo Infinite multiplayer modu da oynaması ücretsiz olacak. İşte detaylar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Son dönemde F2P tarzındaki yapımlara alıştık diyebiliriz. Özellikle mobil tarafta artık para ile satın alınan oyun sayısı yok denecek kadar azaldı. Nitekim şimdi benzer bir durum PC ve konsol tarafında da söz konusu.

  Yapımcılar hikaye modu ağırlıkta olan yapımları belli bir ücret karşılığında satsalar da multiplayer yani çoklu oyuncu modu söz konusu olduğunda ücretsiz olarak sunabiliyorlar.

  Örneğin CoD MW parayla satılmasına karşın CoD Warzone ücretsiz olarak oyun severlerin beğenisine sunulmuştu. Şimdi benzer bir durum Halo Infinite için de geçerli olacak.

  Halo’nun yeni oyunu Infinite’i geliştiren 343 Industries konu hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Yapımcı stüdyonun yetkilileri, oyunun multiplayer modunun F2P yani oynaması ücretsiz olacağını açıkladılar.
  Peki bu ne anlama geliyor? Aslında oldukça basit. Halo Infinite’i satın almamış olsanız bile oyunun multiplayer modunu indirip oyuna katılabileceksiniz.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Muhtemelen Microsoft da oyun içi para kazanma sistemi sayesinde Halo serisinden iyi bir gelir elde etmeyi planlıyor. Bu arada dip not olarak hatırlatalım. Halo Infinite Xbox Series X haricinde PC ve Xbox One için de satışa sunulacak. Yeni Halo oyunu Xbox Series X’te 120FPS verecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow