Hangouts’a yeni bir özellik geldi

Hangouts’a yeni bir özellik geldi

Videolu görüşme uygulamaları arasında en gelişmiş alternatiflerden biri olan Google Hangouts, devrimsel sayılabilecek yeni bir özellik ile karşımızda. Google’ın resmi blog sayfasında paylaşılan bir açıklamaya göre bundan sonra Google hesabına ihtiyaç duymadan Hangouts görüşmeleri yapmak mümkün olacak. Bazı ufak şartlar gerekiyor, gerisi oldukça kolay.

Söz konusu yeni özelliği misafir modu olarak adlandırabiliriz. Bu özellikten faydalanmak için Google Takvim uygulamasını kullanmanız gerekiyor. Google Takvim uygulaması üzerinde bir etkinlik oluşturuyorsunuz. Bu etkinliğe Google hesabı olmayan birini e-posta adresi ile ekleyebiliyorsunuz. Eklediğiniz kişiye bir bilgilendirme e-postası gidiyor. Bu mesajda yer alan bağlantıya tıklanırsa, kişi Google Hangouts konuşmasına katılabiliyor. Girilmesi gereken tek bilgi kişinin adı oluyor.


Kurumsal tarafta konferans görüşmeleri yapılmasına olanak sağlamasıyla bilinen Google Hangouts, bireysel ve iş kullanımları için oldukça ideal. Tarayıcı üzerinden çalışmak gibi önemli bir avantajı olan bu servis artık çok daha fazla kullanıcının ilgisini çekebilecek. Yeni özelliğe ilişkin Google tarafından paylaşılan hareketli GIF dosyasına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Benzer bir özelliğin geçtiğimiz haftalarda Skype tarafından da duyurulduğunu hatırlatalım. İkisini arasında pek gündeme yansımayan bir rekabet var.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS