Son Dakika

Her gün 10 milyar video izleniyor

A A

02.05.2016 - 08:00 Son Güncelleme:

Snapchat üzerinden bir günde izlenen videoların sayısı inanılmayacak seviyeye ulaştı. Uygulama üzerinden her gün 10 milyar video izleniyor.

 Her gün 10 milyar video izleniyor

Bildiğiniz gibi Snapchat son dönemin en gözde sosyal medya uygulamaları arasında yer alıyor. Sunduğu eğlenceli özellikler sayesinde kullanıcılarını kendisine bağlayan uygulamanın kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. Snapchat kullanıcılarının paylaşım yaparken en çok başvurdukları araç ise videolar. Öyle ki kullanıcıların her gün uygulama üzerinden izledikleri video sayısı inanılmaz rakamlara ulaşmış durumda.

Bilim insanlarından Zika virüsü alarmı

Bloomberg’in haberine göre Snapchat’te kullanıcılar her gün ortalama 10 milyar video izliyorlar. Facebook ve YouTube gibi devleri bile kıskandıracak olan bu rakam Snapchat şirketi tarafından da doğrulandı. Bloomberg, Şubat ayında yayınladığı bir haberle uygulama üzerinden bir günde izlenen video sayısının 8 milyar olduğunu açıklamıştı. Bu da demek oluyor ki uygulamada günlük izlenen videoların sayısı iki ay gibi kısa bir sürede neredeyse yüzde 25 arttı.