Hibrid motorlu kamyonla Tesla’yı vuracak

Hibrid motorlu kamyonla Tesla’yı vuracak

Elektrikli motora sahip kamyonetlerin giderek daha fazla talep görmeye başladığı bir dönemde piyasaya Badger modeli ile gireceğini duyurdu.

The Badger modeli şimdilik üretimi yapılan kesinleşmiş bir model değil. Ancak firma, üretime başlamak üzere olduğunun altını çiziyor. Aracın önemli bir özelliği ise, hibrid motoru sayesinde tekrar şarj gereği duymadan 1000 km yol kat edebilmesi. 1000 km’lik menzil ise kırsal alanda yaşayan insanlar önemli bir rakam. Aracın ayrıca 3.5 ton yük çekme kapasitesi de bulunuyor.


Aynı aracın sadece elektrikle çalışan modeli ise 500 km menzile sahip olacak. Bu etkileyici kamyonetin hız konusunda da göz doldurması bekleniyor. Zira, 0’dan 100 km/s hıza çıkış süresi sadece 2.9 saniye olacak.


Badger’in bir önemi de Tesla’nın büyük beğeni toplayan CyberTruck modeline rakip olarak görülmesi. Eğer Nikola aracı piyasaya sürmeyi başarabilirse, 1000 km menzili, 3.5 ton çekme kapasitesi ve çok daha şık tasarımıyla The Badger daha başarılı bir kamyonet olabilir.


Elektrikli kamyonetler konusunda kısa süre önceye kadar büyük endişeler vardı. Arazi şatlarında ve ağır yük taşıması gereken, çamur ve toprak yollarda motor gücüne ihtiyaç duyan araçların elektrikli motorlara uygun olmayacağı düşünülüyordu. Ancak elektrikli motorların geldiği noktada bu endişelerin artık geride kaldığı anlaşılıyor.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS