Honor 7X yüz tanıma özelliğine kavuşacak

Honor 7X yüz tanıma özelliğine kavuşacak

Aslına bakılırsa yüz tanıma ile kilit açma fonksiyonu o kadar da yeni bir teknoloji değil. Keza birkaç sene önce de yüz tanıma ile bu imkanı sunan bazı modeller mevcuttu. Fakat Apple’ın FaceID sistemi ile sektördeki dengeler biraz değişti.

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden biri olan Huawei, aynı zamanda Honor’un da sahibi. Ya da bir başka değişle Honor, Huawei’nin yan kuruluşu konumunda. Son yıllarda önemli bir ivme kazanan Honor, Avrupa ve Amerika’da da yeni yeni müşteri kitlesini oluşturmaya başladı. Öyle görünüyor ki bu kitle artarak büyümeye devam edecek. Çünkü Honor, orta segmentteki sevilen modeli Honor 7X için yüz tanıma özelliğinin geleceğini açıkladı.

Kullanıcıların yüz tanıma özelliği üzerine artan talebi, üreticileri da harekete geçirmiş durumda. Elbette sonradan güncelleme ile sisteme dahil edilen hiç bir özellik TrueDepth destekli FaceID kadar fonksiyonel olamaz. Aynı şekilde Honor 7X için gelecek olan yüz tanıma özelliği de o kadar işlevsel değil.

Önümüzdeki günlerde Honor tarafından yayınlanacak olan güncelleme ile telefona kazandırılacak olan özellik, yüzeysel bir işleyişe sahip olacak. Yani iPhone X’te olduğu gibi 3 boyutlu yüz tarama teknolojisi cihazda yer almayacak.

Elbette, Honor’ın kullanıcılarına kulak vererek güncelleme ile telefonuna böyle bir özelliği dahil etmesi iyi birşey. Bu arada dip not olarak belirtelim. İlk defa 200 dolar seviyesindeki bir telefonda yüz tanıma özelliği yer alacak.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS