Honor Google erişimini alarak eksik parçasını tamamladı

Honor Google erişimini alarak eksik parçasını tamamladı

Honor Google erişimini alarak eksik parçasını tamamladı

Özellikle son 1 yıldır zor zamanlar yaşayan Honor, Google erişimini en sonunda elde etti. Ayrıca yaptıkları bir paylaşımda başka sürprizlerin olma ihtimalinden bahsedildi. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Hatırlayacağınız üzere ABD tarafından Huawei ve alt markalarına çok sert baskı kurulmuştu. Donald Trump hükümeti bu markanın kullanıcı bilgilerini Çin hükümeti ile paylaştığını söyledi. Hatta daha da ileriye giderek Çin ordusuna hizmet ettiklerini vurguladı. Bunun üzerine Huawei ile ilgili lisans sözleşmeleri iptal edildi.

Tüm bunlar yaşandıktan sonra Huawei firmasının alt markalarından bir tanesi olan Honor sert tepkilerle karşılaştı. Google hizmetlerinin erişimi bu şirkete de yasaklandı. Ancak yaşanan tüm bu sorunlar iyice katlandı. Sonunda Honor markasını satmak zorunda kaldılar. Şimdi ise güzel bir haber geldi.

Twitter üzerinden açıklama yapan Honor şirketi Google hizmetlerinden yararlanacaklarını ifade etti. Böylece oldukça net bir şekilde her şey detaya kavuştu. Twitter hesapları üzerinden paylaşıma devam eden şirket bununla kalmadı. Aynı zamanda önemli bir detay daha verdi.

Başka sürprizlerin olacağından bahseden firma, Snapdragon 778G ile yeni bir akıllı telefon piyasaya süreceklerini söyledi. Ayrıca büyük bir sürprize sahip olduklarını belirttiler. Fakat İşin tuhaf tarafı henüz bu sürprizden bahsedilmedi.
Birçok kişi bu sürprizin yine ABD yasaklarının kaldırılması ile bağlantılı olacağını düşünüyor.