Horizon Forbidden West bir kez daha ertelendi

Horizon Forbidden West bir kez daha ertelendi

Horizon Forbidden West bir kez daha ertelendi

Horizon Forbidden West yine ertelendi. Sony yeni Horizon oyunu ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Aslında ilk duyuruya göre yeni Horizon PS5’in erken dönem oyunlarından biri olarak lanse edilmişti. Fakat sonradan oyunun biraz gecikeceği açıklandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İlk erteleme tarihi olarak 2021’in ilk yarısı işaret edilmişti. Sonradan oyun 2021’in ikinci yarısına ertelendi. Fakat görünen o ki bu tarih de Horizon Forbidden West için yeterli olmadı. Çünkü geliştirici ekip Horizon Forbitten West’in 18 Şubat’a ertelendiğini açıkladı.

Sony’nin yeni Horizon oyunu için yayınladığı bilgilendirme metni ise şu şekilde. Uzak diyarları keşfedin, daha büyük ve daha hayranlık uyandıran makinelerle savaşın ve Horizon’ın uzak gelecek, kıyamet sonrası dünyasına dönerken şaşkınlık veren yeni kabilelerle karşılaşın.
Diyar can çekişiyor.

Yeni korkutucu makineler sınırlarında dolaşırken, şiddetli fırtınalar ve durdurulamaz bir yıkım insanlığın darmadağın olmuş kalıntılarını mahvediyor. Dünya üzerindeki yaşam hızla yok olmaya doğru gidiyor. Kimse de nedenini bilmiyor.

Bu tehditlerin arkasındaki sırları çözüp, dünyaya düzen ve dengeyi yeniden getirmek Aloy’un elinde. Yol boyunca eski dostlarıyla yeniden bir araya gelmeli, savaşan yeni gruplarla ittifak kurmalı ve geçmişin mirasını çözmeli. Bu sırada yenilmez gibi görünen yeni bir düşmanın da bir adım önünde olmaya çalışıyor.