Horizon Zero Dawn, yenilenmiş versiyonuyla PS5’e geliyor

Horizon Zero Dawn, yenilenmiş versiyonuyla PS5’e geliyor

Horizon Zero Dawn, yenilenmiş versiyonuyla PS5’e geliyor

Yaşanan stok sorunlarının da etkisiyle henüz beklendiği kadar fazla kullanıcıya ulaşmayan PlayStation 5’i daha çekici hale getirmek isteyen Sony, bu amaç doğrultusunda PS5’e yeni oyunlar getirmeye devam ediyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bir yandan yeni nesil konsollara yönelik olarak hazırlanmış yeni oyunları PlayStation 5 sahipleriyle buluşturan Sony, bir yandan da önceki jenerasyonun The Last of Us gibi popüler oyunlarını PS5’e getiriyor.

Yakında PlayStation 5 versiyonuyla oyun severlerin karşısına çıkacak olan bu oyunlara Horizon Zero Dawn da katılıyor. Oyun dünyasından güvenilir kaynaklar tarafından paylaşılan bilgilere göre Sony, ilk Horizon oyununun PlayStation 5 için hazırlanan yeniden yapımı için çalışmalara başladı.

PlayStation 5 için hazırlanmış bu yeni versiyonda karakter tasarımları, ışıklandırma ve animasyonlar gibi görsel ögeler geliştirilmiş olacak. Bu yeni versiyonun, görsel olarak Zero Dawn’ı, kısa süre önce çıkan Horizon Forbidden West ile aynı seviyeye çıkaracağı söyleniyor. Tabii stüdyonun bu vaadini yerine getirip getiremeyeceğini bekleyip görmemiz gerekiyor.

Öte yandan Sony’nin sadece Zero Dawn’ın yeni versiyonunu hazırlamakla kalmadığı. Aynı zamanda Horizon serisinde yer alacak bir multiplayer oyun da hazırladığı söyleniyor. Ancak her iki haber de henüz stüdyo tarafından resmi olarak açıklanmadı. Henüz resmi açıklama gelmediği için Horizon Zero Dawn’ın PS5 versiyonunun ne zaman çıkacağı da belirsizliğini koruyor.