HTC 2015 satış rakamları ne durumda?

HTC 2015 satış rakamları ne durumda?

Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC, akıllı telefon sektörünün durgunluğundan etkilenen markalar arasında. Özellikle uzak doğulu akıllı telefon üreticilerinin pazardaki sert çıkışı, popüler üreticileri olumsuz yönde etkiledi. 2015 yılındaki bu beklenmedik çöküşten etkilenen tek firma HTC değil.

Öncelikle düşüşün halen devam ettiğini belirtelim. HTC 2015 satış rakamları yılın ilk üç çeyreğinde hızla düşerken son çeyrekte rakamlar biraz daha umut verici. Firma One A9 modeliyle ufak bir ivme yakalamış görünüyor. Ancak bu ivme hala kırmızı bölgede. Yüksek kârlılık henüz söz konusu değil.


HTC 2015 satış rakamları sonucunda firma yaklaşık 101 milyon dolar zararda. Ancak bu zarar miktarı bir önceki çeyreğe göre daha az. Firma önceki çeyrekte yaklaşık 140 milyon dolar zarar etmişti. Bir önceki çeyrekte ise bu rakam 252 milyon dolardı. Kan kaybı görülebileceği gibi hala sürüyor ancak karlılığa doğru ufak bir ivme görülüyor. Toplam gelir ise 766 milyon dolar seviyesinde.


En iddialı 'powerbank'ler


HTC One A9 modeli Asya, Avrupa ve Amerika pazarlarında kayda değer bir başarıya imza attı. Önümüzdeki ay düzenlenecek olan MWC 2016’da firmanın HTC One M10 modelini duyurması bekleniyor. Bu model ile birlikte tekrar karlılık seviyesine çıkılabilir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS