Son Dakika

HTC strateji değiştiriyor

A A

08.05.2016 - 16:00 Son Güncelleme:

HTC 10’un satışlarından memnun olmayan HTC, iş stratejilerinde değişikliğe gidiyor. Şirket bundan sonra sanal gerçeklik alanına daha fazla yatırım yapabilir.

HTC strateji değiştiriyor

Tayvanlı telefon üreticisi HTC, yeni amiral gemisi HTC 10’u bir süre önce piyasaya sürdü. Teknoloji dünyasında oldukça beğenilen telefon, birçokları tarafından yılın en iyi telefonlarından biri olarak değerlendirildi. Ancak teknoloji yorumcuları arasındaki bu beğeni kullanıcılara yansımadı. HTC 10’nun ön siparişleri HTC’nin beklentilerini karşılamadı. Yeni amiral gemisi ile beklediği başarıyı yakalayamayan şirket, bundan sonra oldukça farklı alanlara yönelebilir.

WhatsApp yeni özelliklerle geliyor

Tayvan medyasında yer alan haberlere göre HTC şu sıralar iş stratejilerini gözden geçiriyor. Akıllı telefon ve tablet alanında istediğini bir türlü bulamayan şirketin bundan sonra VR, yani sanal gerçeklik alanına daha fazla yatırım yapacağı söyleniyor. Piyasadaki en iyi sanal gerçeklik cihazlarından biri olarak görülen HTC Vive’a sahip olan şirketin bu alana daha fazla yatırım yapmak için tamamen VR odaklı yeni bir bölüm açabileceği gelen söylentiler arasında.