HTC Vive ön sipariş rekoru!

HTC Vive ön sipariş rekoru!

Uzun zamandır beklene HTC Vive isimli sanal gerçeklik gözlüğü sonunda ön sipariş sürecine girmişti. 799.99 Dolardan sipariş edilebilir durumda olan gözlükten beklenmedik bir rekor geldi. İşte o rakam.

HTC’nin en önemli isimlerinden Shen Ye, kişisel Twitter hesabında HTC Vive gözlüğün ilk ön sipariş rakamlarını paylaştı. Rakamlar hem HTC hem de sanal gerçeklik sektörü için umut verici.


Shen Ye’nin Twitter gönderisine göre firma ön siparişin başladığı ilk 10 dakika içerisinde 15.000 adet HTC Vive ön siparişi aldı. 800 Dolardan ön siparişe açılan ürün ilk 10 dakika içerisinde 12 Milyon Dolar hasılat sağladı.


HTC Vive, iki adet kontrolcüyle birlikte kutusundan çıkıyor ve tıpkı Oculus Rift gibi bir bilgisayara ihtiyaç duyuyor. Intel i5-4590 (ve üzeri) veya AMD FX 8350 (ve üzeri) işlemciyle çalışabiliyor. Grafik tarafında ise en az NVIDIA Geforce GTX 970 veya AMD R9 290 ekran kartlarına ihtiyaç duyuyor. RAM tarafında ise en az 4 GB RAM yeterli oluyor.


800 Dolardan HTC Vive ön sipariş kaydı yapan kullanıcılar 4 Nisan’dan itibaren ürünlerine kavuşmuş olacak. Henüz perakende satış tarihi belli değil.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS