HTC Windows 10 telefon nasıl olacak?

HTC Windows 10 telefon nasıl olacak?

Windows Phone 8 ve Windows Phone 8.1 işletim sistemleri konusunda Microsoft’un yanın olan HTC, şimdi Windows 10 Mobil işletim sisteminde de duyarsız kalmayarak yeni bir modelin hazırlığına başladı.

2014 yılında HTC One M8 modelinin özel bir versiyonunu hazırlayan HTC, cihaza Android yerine Windows Phone işletim sistemi yükleyerek satmıştı. Benzer bir durum şimdi tekrar karşımıza çıkabilir. Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC Windows 10 işine el atıyor.


Yayınlanan bir iş ilanına göre HTC Windows 10 departmanında çalışacak yeni personellere ihtiyaç duyuyor. Bu durum firmanın Windows tarafındaki çalışmalarını hızlandırmak istediğinin en büyük göstergesi. Acer, HP ve VAIO gibi markaların Windows 10 ataklarından sonra şimdi sıra HTC’de.


HTC Windows 10 işletim sistemli telefon üreterek pazardaki rakiplerine ufak bir göz dağı vermek istiyor olabilir. Çünkü Microsoft ve HTC arasındaki partnerlik devam ediyor. Windows Phone 8 işletim sistemli ilk telefonlar ülkemizde satışa çıkmıştı ancak One M8’in Windows Phone versiyonu Türkiye’ye gelmedi. Dolayısıyla sıradaki telefon için şimdiden yorum yapmak pek doğru olmayacaktır.


Google iş ilanı verdi


Android tarafındaki kötü gidişatı One A9 modeliyle yavaşlatan HTC için 2016 son derece kritik bir yıl olacak. Diğer yandan MWC 2016’da firmadan Android işletim sistemli yeni bir amiral gemisi beklendiğini belirtelim. En yakın süreçte gelecek olan model HTC One M10 olacak.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS