HTC Windows Phone 8X Windows 10 Mobil güncellemesi alacak mı?

HTC Windows Phone 8X Windows 10 Mobil güncellemesi alacak mı?

HTC’nin Windows Phone 8 işletim sistemiyle birlikte 2012 yılında satışa çıkardığı, ülkemize de gelen ve başarılı sayılabilecek akıllı telefonu artık güncelleme almayacak.

Microsoft’un yeni mobil işletim sistemi Windows 10 Mobil, zaten firmanın kendi cihazlarında kullanılıyor. Bazı Lumia cihazlar için ise bu güncellemenin yayınlanması bekleniyor. Ancak HTC tarafında böyle bir çalışma yok.


İddialar doğruysa HTC Windows Phone 8X modeli Windows 10 Mobil güncellemesini almayacak. Normal şartlarda HTC, güncellemeler konusunda kullanıcıların yanında olan bir firma olarak tanınıyor. Ancak bu modele özel olarak cihazın güncellenmeyeceği dile getirildi.


İngiltere’deki kullanıcılara hizmet veren @HTC_UK isimli resmi Twitter hesabı, firmanın güncelleme planları içerisinde bu cihazın olmadığını belirtti. Ancak HTC One M8’in Windows 10 Mobil güncellemesi alacağı kesinleşti.


1.5 GHz hızında çift çekirdekli bir işlemciye ve 1 GB RAM’e sahip olan Windows Phone 8X modeli aslında teknik olarak Windows 10 Mobil güncellemesini alabilir. Ancak genel olarak Windows Phone 8 beraberinde satışa çıkan cihazların memnun etmeyen satış rakamları bu kararın arkasındaki temel neden olabilir. Yani HTC, cihazın çok az kullanıldığını tespit ettiyse bu kararı ona göre vermiş olabilir.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS