HTC'nin geleceği ne olacak?

HTC'nin geleceği ne olacak?

Tayvanlı akıllı telefon üreticisi HTC, 2015 yılındaki satış rakamlarını açıkladı. 2014 ile karşılaştırmalı olarak açıklanan rakamlara göre firma ciddi bir düşüşün yaralarını sarmaya devam ediyor. Söz konusu rakam oldukça yüksek. %35 oranında bir kayıptan bahsediliyor.

Aşağıdaki ekran alıntısında firmanın satış rakamlarını ay ay karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz. Yıl geneline bakıldığında toplamda ciddi bir kayıp görülüyor. Uzak doğu menşeili diğer firmaların sektöre girmesiyle birlikte bildiğimiz tüm firmalar düşüş yaşıyor. Samsung, HTC, Sony ve LG gibi firmalar özellikle amiral gemisi sayılan üst seviye cihazlarda kan kaybediyor. Bu işin sonunu herkes merak ediyor.İbreler daha düşük seviyeleri gösterirken HTC’yi kurtaran bir model olması ise tek sevindirici haber. Firmanın en güncel modeli olan HTC One A9 bu düşüşü frenlemeyi başaran tek model olarak karşımıza çıkıyor. 2015 yılının Ocak, Mart, Nisan ve Kasım ayları firma için sevindirici geçmiş olsa da diğer aylarda durum iç açıcı değil. Ancak her şey bitmiş değil.


HTC 2016 yılından son derece umutlu. HTC Vive sanal gerçeklik gözlüğü ile birlikte analistler firmadan yeni bir yükseliş trendi bekliyor. Geçtiğimiz yıl yaşanan kötü olaylar firmanın üç ana üretim tesisinden birinin satışını bile gündeme getirmişti. Umarız HTC için 2016 yılı daha iyi geçer.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS