HTC’nin yeni gizli planı

HTC’nin yeni gizli planı

Kısa bir süre önce HTC’nin yeni Nexus akıllı telefonlar için seçilen marka olabileceğini gündeme taşımıştık. Hemen ardından gelen yeni bir iddia gündeme oturdu. “@LlabTooFeR” isimli Twitter hesabı, HTC’nin gizemli modellerinin kod adlarını paylaştı. İddialar doğruyla HTC T50 ve T55 geliyor!

HTC T50 ve T55 modellerinin sıradaki Nexus akıllı telefonlar veya tablet bilgisayarlar olacağı söyleniyor. Ülkemizde çok bilinmese de HTC, Nexus cihazlar konusunda Goolge’ın ilk partneri. Yani ilk Google akıllı telefonu olan Nexus One, HTC tarafından üretilmişti. İkilinin şimdi sıradaki model için anlaştığı iddia ediliyor.Son yıllarda Nexus cihazlar konusunda LG ile arası çok iyi olan Google, şimdiye kadar üç farklı Nexus modelini LG’ye ürettirmişti. 2015 yılında duyurulan en gelişmiş Nexus modeli ise Huawei tarafından üretildi. Google’ın neden tekrar HTC ile çalışmak isteyebileceği konusunda herhangi bir fikir şimdilik yok.


4.5G'yle uyumlu akıllı telefonların tam listesi


İsimlendirmeden yola çıkacak olursak HTC T50 modelinin 5.0 inç ekran boyutuna sahip bir model, HTC T55 modelinin ise 5.5 inç ekrana sahip olabileceğini düşünebiliriz. Ancak net bir tahmin yapmak şu an için mümkün değil. 2010 yılından bu yana Nexus cihazlar konusunda birlikte çalışmayan HTC ve Google bakalım 2016’da ne yapacak. İlgili Twitter gönderisine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS