Huawei akıllı telefonlarına yenilerini eklemeye devam ediyor

Huawei akıllı telefonlarına yenilerini eklemeye devam ediyor

Huawei akıllı telefonlarına yenilerini eklemeye devam ediyor

Huawei, yeni nova telefonlarının yolda olduğunu doğruladı ve 4 Temmuz’da düzenlenecek etkinlikte resmi olarak tanıtılacaklarını açıkladı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Huawei cephesinden gelen bu açıklamayla birlikte çıkış tarihleri netlik kazanan Huawei nova 10 ve nova 10 Pro için bekleyişimiz sürerken, bu kez Çin’de ortaya çıkan görseller sayesinde telefonların tasarımları ve renk seçenekleri tüm detaylarıyla gözler önüne serildi.

İki telefon arasında daha dikkat çekici model olan Huawei nova 10 Pro, 6.67 inçlik Full HD+ ekranla geliyor. OLED ekranın yenilenme hızı ise 120Hz. Snapdragon 778G 4G yonga setinden güç alan telefonda 8 GB RAM bulunuyor. Depolama alanı olarak ise kullanıcılara iki farklı alternatif sunuluyor: 128 ya da 256 GB. 4500 mAh bataryası olan telefonda 100W hızlı şarj özelliği de bulunuyor.
Kamera tarafına geldiğimizde Nova 10 Pro’da karşımıza üç lensli bir arka kamera çıkıyor. Arka kameranın ana lensi 50 MP f/1.8. Ona 8 MP f/2.2 ultrageniş lens ve derinlik sensörü eşlik ediyor. Selfie kamerasına geldiğimizde ise karşımıza çift lensli bir kamera çıkıyor. Ana lens 60 megapiksel, ona eşlik eden ultrageniş lens ise 8 megapiksel. Görünüşe bakılırsa Huawei Nova 10 Pro selfie kamerasıyla oldukça iddialı olacak.

Ekran, yonga seti, RAM ve depolama alanı konusunda Pro modeli ile standart model arasında kayda değer bir fark bulunmuyor. Bataryaya geldiğimizde ise standart modelin biraz daha mütevazı özellikleri olduğunu görüyoruz. Huawei Nova 10’un bataryası 4000 mAh ve 100W yerine 66W hızlı şarj özelliğine sahip.

İki model arasındaki belki de en büyük fark ise selfie kamerasında. Çünkü Pro modelinin aksine standart modelde selfie kamerası tek lensli. 60 megapiksellik ana lensin yanında 8 megapiksel bir ultrageniş lens yok.