Huawei Band 4 Pro : Spor tutkunlarına özel

Huawei Band 4 Pro : Spor tutkunlarına özel

Gündelik hayatımızda en çok tercih ettiğimiz cihazlar arasında yer alan akıllı bileklikler, gün geçtikçe yeni özelliklerle hayatımızdaki yerlerini genişletiyor diyebiliriz. Bugün size Huawei’nin yeni ürünlerinden Huawei Band 4 Pro’dan söz edeceğiz.

Huawei Band 4 Pro ile neler yapabilirsiniz? Pek çok akıllı bileklikte yer alan özellikler burada da var. Kalp ritminizi ölçebilir, adım sayabilir, yaktığınız kaloriyi görebilir ve uyku takibi gibi işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Bunların yanında ürün, dahili bir GPS’e de sahip. Bu sayede, telefona başvurmadığınız esnalarda da, yaptığınız spor güzergahlarını detaylıca görebiliyorsunuz, ki bunun için Huawei’nin Health – Sağlık uygulamasını kurmalısınız.

Sağlık uygulaması, Android ve iOS işletim sistemli telefonlar için ücretsiz olarak indirilip kullanılabiliyor. Biz, testlerimizi Android platformunda gerçekleştirdik.

Ürün, HUAWEI TruSeen 3.5 teknolojisine sahip. Bu sayede kalp atış hızınızı yüksek doğruluk ile saptayabiliyor. Eğer olumsuz bir durum olursa, titreşimli sistemiyle size haber verebiliyor.
Cihazdaki bir diğer teknoloji de TruSleep 2.0, ki bu sayede uykularınız takip ediliyor, ne kadar uyuduğunuz ve ne kadar kaliteli bir uyku deneyimi yaşadığınız hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz.

Tabii ki egzersiz tipleri ve bunlara göre yapılan ölçümler de önemli. Huawei Band 4 Pro, hem iç hem de dış mekânlarda gerçekleştirdiğiniz sportif faaliyetler için detaylı veri takibi gerçekleştirerek uygulama aracılığıyla sonuçları sizle paylaşabiliyor: Koşu, bisiklet sürüşü, kürek çekme, yürüyüş ve yüzme gibi.

Bu arada, cihazın kandaki oksijen doygunluğu oranını ölçerek de size bilgi verebildiğini belirtelim.

Bilekliği telefonunuza Bluetooth 4.2 kablosuz bağlantı teknolojisi ile bağlayabiliyor ve 10 metrelik mesafeye kadar sorunsuz bağlantı gerçekleştirebiliyorsunuz. Gerçi 4.2 yerine daha güncel bir sürüm tercih edilebilirdi.

6 eksenli IMU sensörü, kalp atış sensörü ve kızılötesi aşınma sensörü gibi detayları bünyesinde barındıran cihaz, merak ettiğiniz pek çok konuda da yardımlar sunabiliyor.

Örneğin, telefonunuza gelen aramaları bileklik aracılığıyla görebilir ve isterseniz kapatabilirsiniz. Telefonunuzdaki müzik kütüphanesini bileklik üzerinden yönetebilir, hava durumuna bakabilir ya da bildirimleri okuyabilirsiniz. Bildirimler demişken…

Ürünün emoji ve görsel detayları bildirim olarak sunamadığını, yalnızca yazılı detayları paylaşabildiğini belirtelim. Evet, her ne kadar sistem dili İngilizce olsa da, Türkçe karakter desteği tarafında bir sorunu bulunmuyor.

Tabii ki Huawei Band 4 Pro’da pek çok farklı arayüz seçeneği var. Mağazaya giderek ücretsiz olarak pek çok arayüzü akıllı bilekliğinize yükleyebilir ve kullanabilirsiniz. İster sportif olsun ister klasik, isterseniz de renkli. Seçim size kalmış.

Huawei’nin bu güncel akıllı bilekliği, tek şarj ile yaklaşık 1 haftalık kullanım sunabiliyor. Eğer sürekli spor yapıyor ve çok yoğun kullanımlar gerçekleştirerek deyim yerindeyse “etinden sütünden yararlanıyorsanız”, tek şarj ile 4 günlük kullanım mümkün. Pek çok özelliği kullandığınız gündelik kullanımda ise 5-6 günlük deneyim mümkün oluyor. Yani iş, biraz da sizin deneyimleriniz sonucunda şekilleniyor.

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS