Huawei kamera teknolojisinde Leica ile anlaştı

Huawei kamera teknolojisinde Leica ile anlaştı

2015 yılının en çok çıkış yapan akıllı telefon markası Huawei, yeni bir anlaşmaya imza attı. Kamera konusunda otoriter firmalardan Leica ve Huawei iş birliğine gitti.

MWC 2016 sonrasından ilk teknolojik gelişme karşımıza çıktı. Hemen her firma kamera konusunda çeşitli yenilikler sunmaya başlıyor. Huawei ile bu konuda geri kalmamak adına yenilikçi bir adıma imza attı. Şimdiye kadar kamera konusunda standartların dışına çıkmayan Huawei, Leica ile anlaştı.


Lenovo, Asus, LG, Samsung ve Apple gibi firmalar kamera konusunda kendilerine has özellikler ve teknolojiler sunmakta ısrar ederken artık Huawei de bu devlerin arasına katılmaya hazırlanıyor. Alman fotoğraf makinesi üreticisi Leica bundan böyle Huawei ile birlikte çalışacak.


Leica ve Huawei’nin nasıl çalışmalara imza atacağı henüz belli değil. İkili ne tür kamera teknolojileri üzerinde çalışacak bu tarz bilgiler için henüz çok erken. Ancak önümüzdeki günlerde ikiliden yeni haberler beklediğimizi belirtelim. Çünkü bu her iki firma için de önemli bir fırsat. Bir tarafta satış rakamları katlanarak artan Huawei yenilikçi kamera teknolojileri sunabilir. Diğer tarafta ise Leica mobil sektöre Huawei aracılığı ile adım atacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS