Huawei Mate 50 için güzel haber geldi

Huawei Mate 50 için güzel haber geldi

Huawei Mate 50 için güzel haber geldi

Huawei şu sıralar kendisini mobil pazardan iyice çekmiş durumda. Geçtiğimiz yıla kadar geniş bir model yelpazesine sahip olan Çinli şirket 2021 ile birlikte sessizliğe büründü.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Şimdiye kadar Huawei tarafında bizleri memnun edecek bir gelişme yaşanmadı. Geride bıraktığımız 6.5 aylık zaman dilimine baktığımızda Huawei’nin bu yılda mobil cihazların dışındaki ürünlere ağırlık verdiğini gördük. Evet çıkması beklenen modeller var fakat şimdiye kadar bu modellerden hiçbir sızıntı ortaya çıkmadı.

Son olarak HarmonyOS etkinliğinde kısa da olsa P50 modelini görme şansına erişmiştik. Huawei bu model için son çeyreği işaret edince Mate serisinin yeni modeline dair umutlar hızla tükendi.

Fakat Çin’den gelen son raporlara göre Huawei yeni Mate modellerini iptal etmemiş. Yani Mate 50 serisi bir şekilde satışa sunulacak. Elbette bu biraz gecikmeli olacak. Yani Mate 50 modellerinin bu yıl içerisinde satışa sunulması söz konusu değil.

Genel beklenti önümüzdeki yılın ilk çeyreği üzerine. Yani Huawei P serisi ile Mate serisinin çıkış tarihlerini yer değiştirmiş olacak. Elbette bu şimdilik bir söylentiden ibaret. Huawei cephesinden net bir açıklama gelene kadar da öğrenemeyeceğiz gibi.