Huawei Mate 8, performansıyla şaşırtıyor

Huawei Mate 8, performansıyla şaşırtıyor

Çinli Huawei’nin en güncel modeli Mate 8, geçtiğimiz gün duyuruldu. Beklenilen teknik özelliklerle duyurulan telefonun lansmanı şaşırtmadı ancak performans rakamları ilgi çekici.

Telefonda HiSilicon Kirin 950 yongası kullanılıyor. Bu yonga, alıştığımız gibi Qualcomm veya Samsung üretimi değil. Huawei’nin kendi işlemcilerini kullandığını zaten biliyoruz ancak firma hiç bu kadar iddialı olmamıştı.


Daha önce telefon henüz duyurulmamışken paylaşılan AnTuTu sonuçları 79.000 seviyelerindeydi. Şimdi ise durum biraz farklı. Yapılan yeni testlerde telefon 94.250 puana kadar ulaşabilmiş görünüyor. Burada iki ihtimal karşımıza çıkıyor. Telefonun iki farklı versiyonu var. Bunlardan bir tanesi 3 GB RAM – 32 GB depolama alanı, diğeri ise 4 GB RAM ve  64 GB depolama alanı. Eğer ilk testler RAM miktarı az olan modelle yapıldıysa sonuçların böyle çıkması normal ancak ilk test ve bu test 4 GB RAM’li telefonla yapıldıysa burada bir aldatmaca söz konusu olabilir.Akıllı telefonlar piyasaya çıkmadan önce içerisindeki donanımlar prototipler üzerinde test ediliyor. Bu prototiplerde genellikle performans değerleri yüksek çıkıyor. Telefon satışa hazır hale getirilirken daha stabil olması açısından işlemci frekansları düşürülüyor. Dolayısıyla Huawei Mate 8’in böyle bir puan alması beklenmiyordu.


Samsung Galaxy S6 67.000 seviyelerinde bir puan alırken Huawei’nin 100.000 sınırına dayanması son derece dikkat çekici. Bu testlere pek güvenmeden telefonun ülkemize gelmesini beklememiz gerekiyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS