Huawei Nova 9’un ayak sesleri duyuldu

Huawei Nova 9’un ayak sesleri duyuldu

Huawei Nova 9’un ayak sesleri duyuldu

Huawei, 2020’nin sonunda Nova 8 serisi akıllı telefonlarını duyurdu. Çin’den birkaç dijital blogcu, şirketin Huawei Nova 9 serisi üzerinde çalışabileceğini iddia ediyor. Ayrıca Nova 9 serisinin Ağustos-Ekim ayları arasında piyasaya sürülebileceği tahmin ediliyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Mayıs ayında ortaya çıkan sızdırılmış bilgiler, Nova 9’un, Mate 40E 5G telefonunda görülen Kirin 990E işlemciyi içerebileceğini iddia etmişti. Bununla birlikte, Nova 9 serisinin çip sıkıntısı sorunu nedeniyle 4G çiplerle güçlendirilebileceği de tahmin ediliyor. Nova 9 serisinin, teknik özellikler ve tasarım açısından Nova 8 serisine benzeyeceği tahmin ediliyor.

Nova 8, üstte bir ana lens barındıran oval şekilli bir kamera modülü ile gelmişti. Nova 9’un yaklaşmakta olan Huawei P50 serisi gibi çift kamera halkasına sahip olma olasılığı var. Üst halka ana lensi, ikinci halka ise diğer lensleri ve bir LED flaşı barındırabilir. Mayıs ayında ortaya çıkan sızdırılmış bilgiler, Nova 9’un Mate 40E 5G telefonunda görülen Kirin 990E’yi içerebileceğini iddia etmişti. Bununla birlikte, çip sıkıntısı sorunu nedeniyle Nova 9 serisinin 4G çipleri ile güçlendirilebileceği de tahmin ediliyor. Başka bir deyişle, Nova 9 modelleri 5G bağlantısı için destekten yoksun olabilir.

Şirketin Nova 9 serisi dışında Huawei P50 serisi akıllı telefonlar üzerinde de çalıştığı söyleniyor. Son raporlar, 5nm Kirin 9000 SoC’ye sahip P50, P50 Pro ve P50 Pro+’nın Temmuz veya Ağustos aylarında piyasaya sürülebileceğini iddia ediyor. Yeni raporların önümüzdeki haftalarda Nova 9 serisi ve P50 serisi hakkında daha fazla bilgi vereceğini umuyoruz.