Huawei P40 grafen pille gelmeyecek

Huawei P40 grafen pille gelmeyecek

Akıllı telefon ve teknoloji sektörünün öncü isimlerinden biri olan Huawei, yeni amiral gemisi modellerini 2020’in ilk çeyreğinde tanıtacak. 2019’da ABD ve Google ile yaşadığı gerilimden ötürü hayli yoğun ve yorucu bir sene geçiren Çinli üretici, 2020’de beyaz bir sayfa açmak istiyor.

Bir süredir çeşitli teknolojiler üzerinde çalışan Çinli şirket, pek çok konuda önemli ilerlemeler kaydetti. Kendi işletim sisteminin yanı sıra yeni bir pil teknolojisi üzerinde de çalışan Huawei, kullanıcılarına geleceği çok daha erken sunma amacında.


Eğer Huawei grafen pillere geçiş yapabilirse bu tüm teknoloji dünyası açısından çığır açan bir hamle olacak. Çünkü grafen piller sadece saniyeler içerisinde şarj olabiliyor. Ayrıca dayanıklılık açısından da günümüz lityum iyon pillerine nazaran çok daha iyi.


Geçtiğimiz gün bazı kaynaklar Huawei P40 modelinde grafen bazlı bir pil teknolojisinin kullanılacağını açıklamıştı. Bu söylentilerin hızlı bir şekilde yayılması üzerine Huawei harekete geçti ve resmi açıklamayı yaptı.


Çinli üreticiden yapılan açıklamada grafen teknolojisi için henüz yeterli düzeye ulaşılamadığı belirtildi. Bu teknolojinin telefonlarda kullanılabilmesi için biraz daha gelişmenin şart olduğu söylenirken, en iyi senaryoyla bile 2021 yılı işaret edildi.


Görünen o ki en iyi ihtimalle 2021’e kadar lityum iyon pillerle idare etmek zorundayız.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS